Plaże i pogoda w Lizbonie

3
5597

Na klimat Lizbony duży wpływ ma Ocean Atlantycki, znad którego lubi powiać wiatr. Panuje tu typ klimatu subtropikalnego śródziemnomorskiego, co oznacza suche, gorące lato i chłodniejsze, deszczowe zimy.

Mimo wszystko:

Do Lizbony można przyjechać właściwie przez cały rok.

Zaraz Ci powiemy dlaczego : )

Temperatura w Lizbonie

Temperatura powietrza w najzimniejszą część roku (grudzień, styczeń, luty) właściwie nie spada poniżej 10 stopni Celsjusza. Najcieplejsze miesiące to oczywiście miesiące letnie takie jak czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień, wówczas słupki na termometrach potrafią pokazać i 40 stopni w cieniu.

Temperatura wody w Lizbonie
Temperatura wody i powietrza w Lizbonie / Długoterminowa prognoza

Średnie dobowe temperatury w Lizbonie latem w ciągu dnia wynoszą ponad 25 stopni, a szanse na opady są bardzo małe. Jeśli więc nie znosimy upałów lepiej przyjechać do stolicy Portugalii wiosną (kwiecień, maj, czerwiec) lub jesienią (październik, listopad). Wtedy słupki termometrów oscylują wokół 20 stopni, czyli jest to idealna pogoda na zwiedzanie.

Wakacje all inclusive, last minute i first minute w Portugalii
Promocja na wczasy i wakacje w Portugalii
Porównaj ceny wycieczek i oferty biur podróży:

Jako potwierdzenie dla naszych słów na oficjalnej stronie Lizbony znajdziesz długoterminową prognozę pogody:

Długoterminowa prognoza pogody w Lizbonie
Długoterminowa prognoza pogody w Lizbonie wraz z temperaturą wody w oceanie.

Kiedy można kąpać się w oceanie w okolicach Lizbony?

Co prawda wiosną lub jesienią na kąpiele w pobliskim Lizbony oceanie jest zbyt zimno, ale można ze spokojem poznać wszystkie zakamarki i atrakcje turystyczne Lizbony.

Natomiast późną jesienią i zimą, kiedy to ceny noclegów mocno spadają, trzeba liczyć się z opadami deszczu, czasem nawet nieustającymi.

Jednak o śniegu czy mrozie w Lizbonie, nie ma mowy.

Pogoda w Lizbonie

Pogoda w Lizbonie w porównaniu do sąsiedniej Hiszpanii czy nawet Włoszech jest chłodniejsza. Aczkolwiek nadal to łagodny i sprzyjający klimat śródziemnomorski z dużą ilością godzin słonecznych w ciągu roku.

Wakacje w Portugalii / Sprawdzone noclegi, opinie i tanie loty z Polski!

Tanie noclegi w Portugalii

Noclegi

Tanie noclegi w Lizbonie. Hotele, hostele, apartamenty i sprawdzone kwatery. Promocje!

Wyszukiwarka tanich lotów do Portugalii

Tanie loty

Tanie loty do Lizbony. Bezpośrednie loty z Polski. Znajdź tani bilet i kup teraz! Wyszukiwarka tanich lotów.

Opinie turystów o Portugalii

Opinie turystów

Opinie o Lizbonie. Przeczytaj recenzje i opinie turystów, którzy spędzili tam swoje udane wakacje!

Poniżej znajdziesz aktualną, długoterminową prognozę pogody:

Długoterminowa prognoza pogody dla Lizbony

Lizbona
zachmurzenie umiarkowane
17.5 ° C
18.9 °
16.8 °
87 %
4kmh
75 %
śr.
29 °
czw.
32 °
pt.
33 °
sob.
32 °
niedz.
35 °

Pogoda w Lizbonie w listopadzie
Jeśli chodzi o zimniejszą część roku to temperatura zaczyna spadać, mniej więcej w połowie listopada. Wówczas liczba godzin słonecznych w ciągu dnia wynosi ponad 5 godzin. Nawet woda w oceanie zaczyna powoli się obniżać. Temperatury w ciągu dnia mogą sięgać 18 stopni, a minimalne nie spadają poniżej 12 stopni. W nocy jest już jednak chłodno. Jeśli chodzi o opady to należy się ich spodziewać, gdyż listopad i grudzień charakteryzują się największą ilością deszczu w ciągu całego roku.

Pogoda w Lizbonie w styczniu
Z kolei na początku roku jeśli chodzi o deszcz, to jest go już trochę mniej, co ma znaczenie kiedy chcemy zwiedzać stolicę Portugalii na pieszo. Za to jest chłodniej, temperatury w ciągu dnia maksymalnie sięgają 14 stopni, a w nocy spadają do 8. Oczywiście patrząc na termometry u nas w kraju, to i tak w Lizbonie dla nas panują tropiki, jednak nie bez znaczenia jest tu wpływ Oceanu Atlantyckiego. Tak bliska obecność wielkiej wody wiąże się nie tylko z wiejącymi wiatrami, ale i z większą wilgotnością. Temperatura w oceanie spada do 14 stopni, a liczba godzin słonecznych nie przekracza pięciu w ciągu całej doby.

Pogoda w Lizbonie w lutym
Luty w Lizbonie jest już bardziej łaskawy, jeśli chodzi o warunki pogodowe. Temperatura wody w oceanie się nie zmienia, jednak ilość godzin słonecznych sięga nawet siedmiu. Termometry mogą pokazać nawet 16 stopni w ciągu dnia i raczej nie spadają poniżej 9 stopni. Nadal może padać, jednak ryzyko deszczu z dnia na dzień jest już jednak trochę mniejsze. Bez wątpienia Lizbona w lutym powoli przygotowuje się na nadejście wiosny.

Pogoda w Lizbonie
Pogoda w Lizbonie zachwyca. Zobacz jak będzie temperatura w maju, czerwcu, lipu, sierpniu, październiku i listopadzie.

Teraz kilka słów o temperaturze wody w okolicach Lizbony.

Temperatura wody w oceanie w okolicach Lizbony

Jeśli chcemy skorzystać z możliwości kąpieli w pobliskim oceanie, to po pierwsze musimy wyjechać z centrum Lizbony, bo jak już wspominaliśmy miasto nie jest położone bezpośrednio nad tym zbiornikiem wodnym.

Po drugie ocean nagrzewa się do znośnej temperatury tak w okolicach połowy czerwca i na początku lipca. Wcześniej kąpiel może być po prostu niemożliwa.

Najwyższą temperaturę woda w oceanie zaś uzyskuje pod koniec września i na początku października – około 20 stopni. Jednak to nigdy nie będzie taka ciepła zupa, jaką można spotkać odwiedzając południowe państwa położone nad Morzem Śródziemnym. Ocean Atlantycki to jednak większy zbiornik, który rządzi się swoimi prawami.

Jeśli wspomnieliśmy o pogodzie w Lizbonie to nie sposób nie dodać kilku słów o okolicznych plażach.

Piaszczyste plaże w Lizbonie
Piaszczyste plaże w Lizbonie i okolicznych miejscowościach położonych nad oceanem.

Plaże w Lizbonie

Lizbona jako stolica Portugalii nie jest położona bezpośrednio nad oceanem o czym już pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich przewodników po Lizbonie. Na wybrzeże dotrzemy jednak np. regionalnym pociągiem, by po około pół godziny cieszyć się nadmorskim piaskiem.

Popularne miejscowości z plażą położone blisko Lizbony z dostępem do oceanu to: Cascais, Estoril, Carcavelos czy Guincho.

Więcej plaż w Lizbonie znajdziesz na poniższej mapie:

Jedną z popularniejszych plaż w okolicach Lizbony jest plaża Praia do Guincho. Widok na nią możecie zobaczyć na poniższej kamerze online:

Czekamy z niecierpliwością na Twoje komentarze i opinie dotyczące okolicznych plaż jak i tego jaka pogoda spotkała Cię w Lizbonie.

3 Opinie

  1. Jeśli chodzi o zwiedzanie, to dla mnie Lizbona jest najlepsza w marcu – jest przyjemnie ciepło ale nie upalnie, a deszczowych dni nie jest znów tak wiele.

  2. Pogoda w Lizbonie, jak w całej Portugalii, jest dla mnie idealna. I prawda, nawet jeśli nie trafi się na takie upały, żeby można było popływać, to nie zabraknie miejsc do zwiedzania i do podziwiania widoków.

  3. No 20 stopni jak na wodę to szału nie ma:P A już się nastawiałam 😀 No ale mimo wszystko pogoda w Lizbonie jak dla mnie jest idealna. Jak lato to ciepło, a potem trochę chłodniej, bez tych okropnych mrozów (chociaż w Polsce też już powoli zimy wygladają raczej jak pory deszczowe:/).

Dodaj opinie

Please enter your comment!
Please enter your name here